Listová zásielka verzus e-mail – čo je lepšie?

Poviete si: „Jednoduchá odpoveď, veď kto by predsa v dnešnej dobe písal listy?“ Nuž, vedzte, že listové zásielky majú aj v dnešnej dobe svoj význam a niekedy sú dokonca lepším riešením ako e-maily! Prečo?

Po tom, ako sa začal internet masívne rozširovať po celom svete, sa stal e-mail najobľúbenejším spôsobom komunikácie. Pre ľudí bolo doslova fascinujúce, že môžu napísať svojmu priateľovi na opačnom konci zemegule z pohodlia domova, bez toho, aby chodili na poštu. Správa je doručená ihneď, druhá strana môže ihneď odpovedať a komunikácia prebieha bez niekoľkodňového, až niekoľkotýždňového čakania, ktoré je pri listových zásielkach na dlhé vzdialenosti typické. V dnešnej dobe sa však začínajú karty obracať. E-mail už využíva každý a na povrch sa začínajú vyplavovať všetky jeho nevýhody. Listové zásielky už opäť majú svoju moc a tu je niekoľko dôvodov, prečo.

List môžete poslať každému

Každý človek má nejaké trvalé bydlisko, kam mu môžete poslať list. No nie každý má e-mail, respektíve, nie každý ho využíva. Napríklad, využíva vaša stará mama e-mail? S veľkou pravdepodobnosťou nie. Jednoducho, aj v dnešnej dobe sa nájdu ľudia, s ktorými formou e-mailu jednoducho nemôžete komunikovať a listová zásielka je vašou jedinou možnosťou písomnej komunikácie.

Listová zásielka vyjadruje dôležitosť a úctu

V e-mailovej schránke nám každý deň pristane hneď niekoľko e-mailov a väčšinu z nich tvoria správy a informácie, o ktoré nemáme záujem. E-mail môžete poslať komukoľvek a kedykoľvek, preto táto forma komunikácie stráca svoje čaro a dôležité postavenie. Listom dávate najavo, že na danej veci alebo osobe vám záleží natoľko, že ste si kúpili obálku, vytlačili alebo ručne napísali text, šli na poštu a zaplatili za odoslanie. Takýto prístup sa najmä v dnešnej dobe mimoriadne cení. A tiež máte istotu, že prijímateľ si list prečíta. Pri e-mailoch sa neraz stane, že putujú do sekcie „Spam“, prípadne, že ich prijímateľ jednoducho prehliadne.

Bezpečnosť na prvom mieste

A v neposlednom rade, posielanie listov je bezpečné. List môžete poslať doporučene a máte istotu, že si ho prečíta len cieľová osoba. Internet je plný hackerov a podvodníkov, ak posielate dôležité dokumenty cez e-mail, nikdy neviete, či sa „po ceste“ nedostanú aj k niekomu inému.

Využívate listové zásielky aj vy?